Jury

Konkurs główny

klimek

Kaja Klimek

Pochodzi z Tarnowskich Gór na Śląsku. Na Uniwersytecie Jagiellońskim przygotowuje pracę doktorską na temat zjawiska remiksu w kulturze popularnej. Tłumaczy filmy, czasem pisze o nich (kiedyś dla Filmu, Dwutygodnika, Filmwebu i innych) i nieustannie o nich dyskutuje –  również z dzieciakami w ramach programów edukacji filmowej NHEF, PISF i Filmoteki Szkolnej. Na Festiwalu Short Waves w Poznaniu zajmuje się polskim krótkim metrażem. Prowadziła Weekendowy Magazyn Filmowy w TVP, a obecnie prowadzi Hashtag Warsztat – YouTube’owego vloga poświęconego popkulturze i filmom. Lubi komiksy, plastikową biżuterię i… Nicolasa Cage’a, forever.

podolec

Marcin Podolec 

Twórca komiksów i animator. Narysował m.in. „Czasem” (scenariusz: Grzegorz Janusz), „Fugazi Music Club”, „Podgląd” (scenariusz: Daniel Chmielewski), “Dym – Pablopavo – wywiad graficzny (scenariusz: Marcin Podolec, Marcin Węcławek) i “Morze po kolana” (scenariusz: Marcin Kołodziejczyk). Autor animadoków “Dokument” (Grand Prix 8. “Okiem Młodych”) i “Olbrzym”.  Finalista Talentów Trójki w kategorii sztuk wizualnych (2014) i filmu (2016).

stasik

Piotr Stasik 

Reżyser i operator samouk. Ukończył Instytut Stosowanych Nauk Społecznych na UW oraz kurs dokumentalny w Szkole Wajdy, gdzie przez kilka lat prowadził Przedszkole Filmowe. Autor głośnych, nagradzanych na międzynarodowych festiwalach dokumentów m.in. „7 x Moskwa”, „Koniec lata”,  „Dziennik z podróży”, „21 x Nowy Jork”, filmowych portretów Agnieszki Holland, Wojciecha Marczewskiego i Andrzeja Wajdy oraz dwóch cykli filmów edukacyjnych: „Muzykoteka Szkolna” i „Jak zrobić film”. Autor relacji i filmów z festiwali muzyki współczesnej oraz koncertów muzyki klasycznej.

Konkurs Młodzieżowy

desponds

Anna Desponds

Kuratorka filmowa, menedżerka kultury, edukatorka. Interesuje się m.in. przyszłością audiowizualności, dokumentalistyką i projektowaniem doświadczeń. Wieloletnia współtwórczyni festiwalu Planete+ Doc (obecnie Docs Against Gravity). Koordynatorka projektów filmowych w Polsce i zagranicą (m.in. Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema). Współprowadzi podkast ODBIORNIK magazynu DWUTYGODNIK.COM. W ramach sieci StoryCode promuje dyskusję o nowych metodach narracji.

 

kozubek

Małgorzata Kozubek

Filmoznawca, adiunkt w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wykładowca PWSFTViT w Łodzi i Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu. Zajmuje się między innymi psychologią odbioru filmu, społecznym wpływem kina, kulturą terapeutyczną i filmoterapią. Prowadzi zajęcia z zakresu wiedzy o filmie, kultury filmowej, analizy i interpretacji dzieła filmowego, historii kina powszechnego, krytyki filmowej oraz filmoterapii. Jest opiekunem naukowym Akademii Filmowej – Historii Kina Światowego i Akademii Polskiego Filmu we Wrocławiu. Współpracuje również jako wykładowca w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej i programu Kino-Szkoła-Kultura. Publikowała m. in. w „Kwartalniku Filmowym”, „Kinie” i „Dyskursie” oraz w tomach zbiorowych, jest autorką książki „Filmoterapia. Teoria i praktyka” oraz współredaktorką tomów „Polski dokument w XXI wieku” i „Polska animacja w XXI wieku”

skalski

Rafał Skalski

Absolwent wydziału reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi. Jego dokumentalny debiut „52 procent” (2007) zdobył Złotego Lajkonika na 47. Krakowskim Festiwalu Filmowym po czym rozpoczął objazd po kilkudziesięciu najważniejszych festiwalach na świecie w tym IDFA, HOT DOCS, AFI DOCS. Od tego czasu zrealizował m.in krótkie dokumentalne „Dziewczyny“ (2009), średniometrażowy dokument „Kochankowie“ (2010), 30-minutową fabułę  „Zagraj ze mną“ (2010), dokument-komiks „Zdzisław Pacak” w ramach serii „Portrety wojenne“ (2014), a ostatnio serię sześciu portretów dokumentalnych wybitnych polskich sportowców  – „Życie na podium” (2016). Rafał obecnie pracuje nad nowym filmem dokumentalnym “Nurt”, który rozwija wraz z Gregiem Zglińskim.

 

wrocff
sok3